Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
Half pallet of twenty 25 lb R-410A refrigerant cylinders 20 pack

R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608

Half Pallet – 20 × 25lb R-410A Refrigerant

Regular price $1,672.00$3.34 / lb

$83.60 each

In stock

Full pallet of forty 20 lb Honeywell Solstice R-454B refrigerant cylinders 40 pack

R-454B · 20 lb · ×40 · EPA 608

R-454B Refrigerant – Full Pallet (40 × 20 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $6,480.00$8.10 / lb

$162.00 each

In stock

Half pallet of twenty 20 lb Honeywell Solstice R-454B refrigerant cylinders 20 pack

R-454B · 20 lb · ×20 · EPA 608

R-454B Refrigerant – Half Pallet (20 × 20 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $3,240.00$8.10 / lb

$162.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 30 pack

R-410A · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 40 pack

R-410A · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,000.00$3.00 / lb

$75.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 20 pack

R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,540.00$3.08 / lb

$77.00 each

In stock

Ten 25 lb R-410A refrigerant cylinders standing upright, viewed from the front. 10 pack

R-410A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $760.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 5 pack

R-410A · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $390.00$3.12 / lb

$78.00 each

In stock

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 40 pack

R-454B · 22 lb · ×40 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 40 Cylinders — sold out

Regular price $7,920.00$9.00 / lb

$198.00 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 30 pack

R-454B · 22 lb · ×30 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 30 Cylinders — sold out

Regular price $6,228.00$9.44 / lb

$207.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 20 pack

R-454B · 22 lb · ×20 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 20 Cylinders — sold out

Regular price $4,312.00$9.80 / lb

$215.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 10 pack

R-454B · 22 lb · ×10 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 10 Cylinders — sold out

Regular price $2,196.00$9.98 / lb

$219.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 5 pack

R-454B · 22 lb · ×5 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 5 Cylinders — sold out

Regular price $1,118.00$10.16 / lb

$223.60 each

Sold out