Application

Specialty & HFO refrigerants

Cylinder sizes
10 · 11 · 25 lb
In stock
16 of 16 SKUs
From
$2.50 / lb

R-1234yf for modern vehicle air conditioning, R-32, and the smaller can sizes.

16 products

25 lb factory-sealed cylinder of R-407A refrigerant

R-407A · 25 lb · EPA 608

25lb R-407A Refrigerant, Factory Sealed

Regular price $63.60$2.54 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-507 refrigerant for commercial refrigeration

R-507 · 25 lb · EPA 608

25lb R-507 Refrigerant, Commercial Refrigeration

Regular price $62.40$2.50 / lb

In stock

Four 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant with brass can tap 4 pack

R-1234yf · 8 oz · ×4

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 4 Cans (8oz Each) with HD Brass Can Tap – Made in USA

Regular price $34.80$17.40 / lb

$8.70 each

In stock

10 lb cylinder of Honeywell R-1234yf refrigerant

R-1234yf · 10 lb · EPA 608

10lb Honeywell R-1234yf Refrigerant – Made in USA

Regular price $159.60$15.96 / lb

In stock

Three 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant with brass can tap 3 pack

R-1234yf · 8 oz · ×3

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 3 Cans (8oz Each) with HD Brass Can Tap – Made in USA

Regular price $35.20$23.47 / lb

$11.73 each

In stock

Eight 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant 8 pack

R-1234yf · 8 oz · ×8

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 8 Cans (8oz Each), Genuine – Made in USA

Regular price $71.60$17.90 / lb

$8.95 each

In stock

Four-pack of 8 oz Honeywell R-1234yf cans with brass can tap 4 pack

R-1234yf · 8 oz · ×4

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 4-Pack (8oz Cans) with HD Brass Can Tap – Made in USA

Regular price $46.00$23.00 / lb

$11.50 each

In stock

Sixteen 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant 16 pack

R-1234yf · 8 oz · ×16

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 16 Cans (8oz Each), Genuine – Made in USA

Regular price $143.60$17.95 / lb

$8.98 each

In stock

22 oz can of R-32 refrigerant

R-32 · 22 oz

R-32 Refrigerant Can – 22oz (1.4lb)

Regular price $18.00$13.09 / lb

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 40 pack

R-1234yf · 11 lb · ×40 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $8,480.00$19.27 / lb

$212.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 30 pack

R-1234yf · 11 lb · ×30 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $6,600.00$20.00 / lb

$220.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 20 pack

R-1234yf · 11 lb · ×20 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $4,560.00$20.73 / lb

$228.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 10 pack

R-1234yf · 11 lb · ×10 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $2,320.00$21.09 / lb

$232.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 5 pack

R-1234yf · 11 lb · ×5 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $1,180.00$21.45 / lb

$236.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas.

R-1234yf · 11 lb · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas

Regular price $240.00$21.82 / lb

In stock

About Specialty & HFO refrigerants

The HFO and A2L side of the catalogue. R-1234yf is what vehicle air conditioning built in the last decade expects, and its can fitting differs from R-134a's by design so the two cannot be cross-charged. R-32 carries an A2L classification — mildly flammable — which changes the service practice around it rather than ruling it out.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site