Refrigerant

R-134a refrigerant

Designation
R-134a
Family
HFC
Cylinder size
30 lb
In stock
14 of 14 SKUs
From
$3.60 / lb

Single-component HFC for vehicle air conditioning and a long list of stationary equipment.

14 products

30 lb cylinder of R-134a automotive refrigerant with 1/2 ACME fitting

R-134a · 30 lb · EPA 608

30lb R-134a Refrigerant, Automotive, 1/2 ACME

Regular price $139.60$4.65 / lb

In stock

Bulk pack of ten 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

Bulk Pack – 10 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $1,316.00$4.39 / lb

$131.60 each

In stock

Three 12 oz self-sealing cans of R-134a refrigerant with gauge 3 pack

R-134a · 12 oz · ×3

R-134a Refrigerant – 3-Pack (12oz Self-Sealing Cans) with Gauge, MVAC Use

Regular price $14.00$6.22 / lb

$4.67 each

In stock

Three 12 oz self-sealing cans of R-134a refrigerant 3 pack

R-134a · 12 oz · ×3

R-134a Refrigerant – 3-Pack (12oz Self-Sealing Cans), MVAC Use

Regular price $19.60$8.71 / lb

$6.53 each

In stock

30 lb cylinder of R-134a refrigerant with 1/4 ACME HVAC fitting

R-134a · 30 lb · EPA 608

30lb R-134a Refrigerant, HVAC, 1/4 ACME

Regular price $120.00$4.00 / lb

In stock

Full pallet of forty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant, Free Freight

Regular price $4,960.00$4.13 / lb

$124.00 each

In stock

Bulk pack of twenty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

Bulk Pack – 20 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $2,552.00$4.25 / lb

$127.60 each

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-134a Refrigerant, Automotive/HVAC Use

Regular price $4,960.00$4.13 / lb

$124.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $4,320.00$3.60 / lb

$108.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 30 pack

R-134a · 30 lb · ×30 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $3,360.00$3.73 / lb

$112.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.80 / lb

$114.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,180.00$3.93 / lb

$118.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 5 pack

R-134a · 30 lb · ×5 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $600.00$4.00 / lb

$120.00 each

In stock

Thirty 30 lb cylinders of R-134a refrigerant shown as a group.

R-134a · 30 lb · EPA 608

30 LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas

Regular price $124.00$4.13 / lb

In stock

About R-134a

R-134a carried motor-vehicle air conditioning for two decades and still charges an enormous fleet of older vehicles, alongside chillers, coolers and medium-temperature equipment. Being one compound rather than a blend, it has no glide and no composition to protect. Check the service fitting before ordering: the automotive cylinders carry 1/2 ACME and the HVAC ones 1/4 ACME, and they do not interchange without an adapter.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site