Application

HVAC refrigerants

Cylinder sizes
1.5 · 20 · 20.9 · 22 · 25 lb
In stock
26 of 32 SKUs
From
$3.00 / lb

Charge gases for residential and light commercial air conditioning — the cylinders that go out on a service van.

32 products

Half pallet of twenty 25 lb R-410A refrigerant cylinders 20 pack

R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608

Half Pallet – 20 × 25lb R-410A Refrigerant

Regular price $1,672.00$3.34 / lb

$83.60 each

In stock

25 lb cylinder of virgin sealed Honeywell R-410A refrigerant

R-410A · 25 lb · EPA 608

25lb Honeywell R-410A Refrigerant, Virgin Sealed – Made in USA

Regular price $95.60$3.82 / lb

In stock

1.5 lb cylinder of virgin R-410A refrigerant

R-410A · 1.5 lb · EPA 608

1.5lb R-410A Refrigerant, Virgin

Regular price $39.60$26.40 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-421A refrigerant

R-421A · 25 lb · EPA 608

25lb R-421A Refrigerant, R-22 Alternative

Regular price $110.00$4.40 / lb

In stock

22 oz can of R-32 refrigerant

R-32 · 22 oz

R-32 Refrigerant Can – 22oz (1.4lb)

Regular price $18.00$13.09 / lb

In stock

25 lb cylinder of virgin sealed R-410A refrigerant with its carton

R-410A · 25 lb · EPA 608

25lb R-410A Refrigerant, Virgin Sealed – Made in USA

Regular price $95.60$3.82 / lb

In stock

Full pallet of forty 20 lb Honeywell Solstice R-454B refrigerant cylinders 40 pack

R-454B · 20 lb · ×40 · EPA 608

R-454B Refrigerant – Full Pallet (40 × 20 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $6,480.00$8.10 / lb

$162.00 each

In stock

Half pallet of twenty 20 lb Honeywell Solstice R-454B refrigerant cylinders 20 pack

R-454B · 20 lb · ×20 · EPA 608

R-454B Refrigerant – Half Pallet (20 × 20 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $3,240.00$8.10 / lb

$162.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front.

R-32 · 20.9 lb · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas

Regular price $98.00$4.69 / lb

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 40 pack

R-32 · 20.9 lb · ×40 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,184.00$3.81 / lb

$79.60 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 30 pack

R-32 · 20.9 lb · ×30 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,520.00$4.02 / lb

$84.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 20 pack

R-32 · 20.9 lb · ×20 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,720.00$4.11 / lb

$86.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 10 pack

R-32 · 20.9 lb · ×10 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $900.00$4.31 / lb

$90.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 5 pack

R-32 · 20.9 lb · ×5 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $470.00$4.50 / lb

$94.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 30 pack

R-410A · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 40 pack

R-410A · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,000.00$3.00 / lb

$75.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 20 pack

R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,540.00$3.08 / lb

$77.00 each

In stock

Ten 25 lb R-410A refrigerant cylinders standing upright, viewed from the front. 10 pack

R-410A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $760.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 5 pack

R-410A · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $390.00$3.12 / lb

$78.00 each

In stock

Ten 25 lb R-410A refrigerant cylinders standing upright, viewed from the front.

R-410A · 25 lb · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas

Regular price $82.00$3.28 / lb

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 40 pack

R-407C · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,520.00$3.52 / lb

$88.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 30 pack

R-407C · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,760.00$3.68 / lb

$92.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 20 pack

R-407C · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,920.00$3.84 / lb

$96.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 10 pack

R-407C · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,000.00$4.00 / lb

$100.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 5 pack

R-407C · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $510.00$4.08 / lb

$102.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows.

R-407C · 25 lb · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas

Regular price $104.00$4.16 / lb

In stock

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 40 pack

R-454B · 22 lb · ×40 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 40 Cylinders — sold out

Regular price $7,920.00$9.00 / lb

$198.00 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 30 pack

R-454B · 22 lb · ×30 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 30 Cylinders — sold out

Regular price $6,228.00$9.44 / lb

$207.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 20 pack

R-454B · 22 lb · ×20 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 20 Cylinders — sold out

Regular price $4,312.00$9.80 / lb

$215.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 10 pack

R-454B · 22 lb · ×10 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 10 Cylinders — sold out

Regular price $2,196.00$9.98 / lb

$219.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 5 pack

R-454B · 22 lb · ×5 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 5 Cylinders — sold out

Regular price $1,118.00$10.16 / lb

$223.60 each

Sold out

One 22 lb cylinder of R-454B refrigerant gas. Sold out

R-454B · 22 lb · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas — sold out

Regular price $227.60$10.35 / lb

Sold out

About HVAC refrigerants

Most of what is here is R-410A in one size or another, because that is what the split systems installed over the past twenty years are charged with. It runs at higher pressures than the R-22 generation it replaced, so gauges, hoses and recovery equipment all need to be rated for it, and every blend in this collection is charged as a liquid rather than vapour.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site