Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
Photography pending — we do not publish other companies’ product images

R-404A · 24 lb · EPA 608

24lb R-404A Refrigerant, Factory Sealed, 100% Virgin – USA Brand

Regular price $119.60$4.98 / lb

In stock

Full pallet of forty 24 lb R-404A refrigerant cylinders 40 pack

R-404A · 24 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 24lb R-404A Refrigerant, Free Freight

Regular price $4,478.40$4.67 / lb

$111.96 each

In stock

Half pallet of twenty 25 lb R-410A refrigerant cylinders 20 pack

R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608

Half Pallet – 20 × 25lb R-410A Refrigerant

Regular price $1,672.00$3.34 / lb

$83.60 each

In stock

25 lb cylinder of virgin sealed Honeywell R-410A refrigerant

R-410A · 25 lb · EPA 608

25lb Honeywell R-410A Refrigerant, Virgin Sealed – Made in USA

Regular price $95.60$3.82 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-449A refrigerant

R-449A · 25 lb · EPA 608

25lb R-449A Refrigerant

Regular price $139.60$5.58 / lb

In stock

24 lb cylinder of reclaimed R-404A refrigerant

R-404A · 24 lb · EPA 608

24lb R-404A Refrigerant, Reclaimed, California Compliant – Made in USA

Regular price $100.00$4.17 / lb

In stock

1.5 lb cylinder of virgin R-410A refrigerant

R-410A · 1.5 lb · EPA 608

1.5lb R-410A Refrigerant, Virgin

Regular price $39.60$26.40 / lb

In stock

25 lb cylinder of virgin sealed R-410A refrigerant with its carton

R-410A · 25 lb · EPA 608

25lb R-410A Refrigerant, Virgin Sealed – Made in USA

Regular price $95.60$3.82 / lb

In stock

24 lb cylinder of reclaimed R-404A refrigerant

R-404A · 24 lb · EPA 608

24lb R-404A Refrigerant, Reclaimed

Regular price $95.60$3.98 / lb

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
20 pack

R-449A · 25 lb · ×20 · EPA 608

R-449A Refrigerant – Half Pallet (20 × 25 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $2,900.00$5.80 / lb

$145.00 each

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
40 pack

R-449A · 25 lb · ×40 · EPA 608

R-449A Refrigerant – Full Pallet (40 × 25 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $5,800.00$5.80 / lb

$145.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 30 pack

R-404A · 24 lb · ×30 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,400.00$3.33 / lb

$80.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 40 pack

R-404A · 24 lb · ×40 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,040.00$3.17 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 20 pack

R-404A · 24 lb · ×20 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,680.00$3.50 / lb

$84.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 10 pack

R-404A · 24 lb · ×10 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $880.00$3.67 / lb

$88.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 5 pack

R-404A · 24 lb · ×5 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $460.00$3.83 / lb

$92.00 each

In stock

Ten upright 24 lb cylinders of R-404A refrigerant grouped together.

R-404A · 24 lb · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas

Regular price $96.00$4.00 / lb

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 30 pack

R-410A · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 40 pack

R-410A · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,000.00$3.00 / lb

$75.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 20 pack

R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,540.00$3.08 / lb

$77.00 each

In stock

Ten 25 lb R-410A refrigerant cylinders standing upright, viewed from the front. 10 pack

R-410A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $760.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 5 pack

R-410A · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $390.00$3.12 / lb

$78.00 each

In stock

Ten 25 lb R-410A refrigerant cylinders standing upright, viewed from the front.

R-410A · 25 lb · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas

Regular price $82.00$3.28 / lb

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 40 pack

R-449A · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas |40 Cylinders

Regular price $5,440.00$5.44 / lb

$136.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 30 pack

R-449A · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas |30 Cylinders

Regular price $4,200.00$5.60 / lb

$140.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 20 pack

R-449A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,880.00$5.76 / lb

$144.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 10 pack

R-449A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,480.00$5.92 / lb

$148.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 5 pack

R-449A · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $750.00$6.00 / lb

$150.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders.

R-449A · 25 lb · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas

Regular price $152.00$6.08 / lb

In stock