Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
30 lb cylinder of R-134a automotive refrigerant with 1/2 ACME fitting

R-134a · 30 lb · EPA 608

30lb R-134a Refrigerant, Automotive, 1/2 ACME

Regular price $139.60$4.65 / lb

In stock

Half pallet of twenty 25 lb R-410A refrigerant cylinders 20 pack

R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608

Half Pallet – 20 × 25lb R-410A Refrigerant

Regular price $1,672.00$3.34 / lb

$83.60 each

In stock

Bulk pack of ten 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

Bulk Pack – 10 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $1,316.00$4.39 / lb

$131.60 each

In stock

30 lb cylinder of virgin R-22 refrigerant made in the USA

R-22 · 30 lb · EPA 608

30lb R-22 Refrigerant, Virgin – Made in USA

Regular price $223.60$7.45 / lb

In stock

25 lb cylinder of virgin sealed Honeywell R-410A refrigerant

R-410A · 25 lb · EPA 608

25lb Honeywell R-410A Refrigerant, Virgin Sealed – Made in USA

Regular price $95.60$3.82 / lb

In stock

Three 12 oz self-sealing cans of R-134a refrigerant with gauge 3 pack

R-134a · 12 oz · ×3

R-134a Refrigerant – 3-Pack (12oz Self-Sealing Cans) with Gauge, MVAC Use

Regular price $14.00$6.22 / lb

$4.67 each

In stock

Three 12 oz self-sealing cans of R-134a refrigerant 3 pack

R-134a · 12 oz · ×3

R-134a Refrigerant – 3-Pack (12oz Self-Sealing Cans), MVAC Use

Regular price $19.60$8.71 / lb

$6.53 each

In stock

30 lb cylinder of R-134a refrigerant with 1/4 ACME HVAC fitting

R-134a · 30 lb · EPA 608

30lb R-134a Refrigerant, HVAC, 1/4 ACME

Regular price $120.00$4.00 / lb

In stock

Full pallet of forty 30 lb R-22 refrigerant cylinders 40 pack

R-22 · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-22 Refrigerant

Regular price $8,960.00$7.47 / lb

$224.00 each

In stock

Quarter pallet of ten 30 lb R-22 refrigerant cylinders 10 pack

R-22 · 30 lb · ×10 · EPA 608

Quarter Pallet – 10 × 30lb R-22 Refrigerant

Regular price $2,316.00$7.72 / lb

$231.60 each

In stock

1.5 lb cylinder of virgin R-410A refrigerant

R-410A · 1.5 lb · EPA 608

1.5lb R-410A Refrigerant, Virgin

Regular price $39.60$26.40 / lb

In stock

Full pallet of forty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant, Free Freight

Regular price $4,960.00$4.13 / lb

$124.00 each

In stock

Bulk pack of twenty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

Bulk Pack – 20 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $2,552.00$4.25 / lb

$127.60 each

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-134a Refrigerant, Automotive/HVAC Use

Regular price $4,960.00$4.13 / lb

$124.00 each

In stock

2.2 lb cylinder of R-22 refrigerant

R-22 · 2.2 lb · EPA 608

2.2lb R-22 Refrigerant

Regular price $140.00$63.64 / lb

In stock

30 lb cylinder of R-22 refrigerant

R-22 · 30 lb · EPA 608

30lb R-22 Refrigerant Center

Regular price $179.60$5.99 / lb

In stock

25 lb cylinder of virgin sealed R-410A refrigerant with its carton

R-410A · 25 lb · EPA 608

25lb R-410A Refrigerant, Virgin Sealed – Made in USA

Regular price $95.60$3.82 / lb

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 30 pack

R-410A · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 40 pack

R-410A · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,000.00$3.00 / lb

$75.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 20 pack

R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,540.00$3.08 / lb

$77.00 each

In stock

Ten 25 lb R-410A refrigerant cylinders standing upright, viewed from the front. 10 pack

R-410A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $760.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 5 pack

R-410A · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $390.00$3.12 / lb

$78.00 each

In stock

Ten 25 lb R-410A refrigerant cylinders standing upright, viewed from the front.

R-410A · 25 lb · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas

Regular price $82.00$3.28 / lb

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $4,320.00$3.60 / lb

$108.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 30 pack

R-134a · 30 lb · ×30 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $3,360.00$3.73 / lb

$112.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.80 / lb

$114.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,180.00$3.93 / lb

$118.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 5 pack

R-134a · 30 lb · ×5 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $600.00$4.00 / lb

$120.00 each

In stock

Thirty 30 lb cylinders of R-134a refrigerant shown as a group.

R-134a · 30 lb · EPA 608

30 LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas

Regular price $124.00$4.13 / lb

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 40 pack

R-22 · 30 lb · ×40 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,520.00$2.93 / lb

$88.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 30 pack

R-22 · 30 lb · ×30 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,760.00$3.07 / lb

$92.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 20 pack

R-22 · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,000.00$3.33 / lb

$100.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 10 pack

R-22 · 30 lb · ×10 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,040.00$3.47 / lb

$104.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 5 pack

R-22 · 30 lb · ×5 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $540.00$3.60 / lb

$108.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area.

R-22 · 30 lb · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas

Regular price $112.00$3.73 / lb

In stock