By refrigerant
By family
Buying a pallet?
Full pallets and multi-cylinder packs ship as one line on one order.
67 pallet & pack SKUs →Chemical family
The fluorocarbon generation that replaced HCFCs — and the bulk of what is in service today.

75 products
R-404A · 24 lb · EPA 608
Regular price $119.60$4.98 / lb
In stock
R-134a · 30 lb · EPA 608
Regular price $139.60$4.65 / lb
In stock
R-407A · 25 lb · EPA 608
Regular price $63.60$2.54 / lb
In stock
R-507 · 25 lb · EPA 608
Regular price $62.40$2.50 / lb
In stock
40 pack
R-404A · 24 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $4,478.40$4.67 / lb
$111.96 each
In stock
20 pack
R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $1,672.00$3.34 / lb
$83.60 each
In stock
10 pack
R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608
Regular price $1,316.00$4.39 / lb
$131.60 each
In stock
R-410A · 25 lb · EPA 608
Regular price $95.60$3.82 / lb
In stock
R-448A · 25 lb · EPA 608
Regular price $131.60$5.26 / lb
In stock
3 pack
R-134a · 12 oz · ×3
Regular price $14.00$6.22 / lb
$4.67 each
In stock
3 pack
R-134a · 12 oz · ×3
Regular price $19.60$8.71 / lb
$6.53 each
In stock
R-134a · 30 lb · EPA 608
Regular price $120.00$4.00 / lb
In stock
R-438A · 25 lb · EPA 608
Regular price $131.60$5.26 / lb
In stock
R-404A · 24 lb · EPA 608
Regular price $100.00$4.17 / lb
In stock
R-421A · 25 lb · EPA 608
Regular price $110.00$4.40 / lb
In stock
40 pack
R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $4,960.00$4.13 / lb
$124.00 each
In stock
20 pack
R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $2,552.00$4.25 / lb
$127.60 each
In stock
R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $4,960.00$4.13 / lb
$124.00 each
In stock
R-410A · 25 lb · EPA 608
Regular price $95.60$3.82 / lb
In stock
R-449A · 25 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $2,900.00$5.80 / lb
$145.00 each
In stock
R-449A · 25 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $5,800.00$5.80 / lb
$145.00 each
In stock
30 pack
R-404A · 24 lb · ×30 · EPA 608
Regular price $2,400.00$3.33 / lb
$80.00 each
In stock
40 pack
R-404A · 24 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $3,040.00$3.17 / lb
$76.00 each
In stock
20 pack
R-404A · 24 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $1,680.00$3.50 / lb
$84.00 each
In stock
10 pack
R-404A · 24 lb · ×10 · EPA 608
Regular price $880.00$3.67 / lb
$88.00 each
In stock
5 pack
R-404A · 24 lb · ×5 · EPA 608
Regular price $460.00$3.83 / lb
$92.00 each
In stock
R-404A · 24 lb · EPA 608
Regular price $96.00$4.00 / lb
In stock
40 pack
R-32 · 20.9 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $3,184.00$3.81 / lb
$79.60 each
In stock
30 pack
R-32 · 20.9 lb · ×30 · EPA 608
Regular price $2,520.00$4.02 / lb
$84.00 each
In stock
20 pack
R-32 · 20.9 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $1,720.00$4.11 / lb
$86.00 each
In stock
10 pack
R-32 · 20.9 lb · ×10 · EPA 608
Regular price $900.00$4.31 / lb
$90.00 each
In stock
5 pack
R-32 · 20.9 lb · ×5 · EPA 608
Regular price $470.00$4.50 / lb
$94.00 each
In stock
30 pack
R-410A · 25 lb · ×30 · EPA 608
Regular price $2,280.00$3.04 / lb
$76.00 each
In stock
40 pack
R-410A · 25 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $3,000.00$3.00 / lb
$75.00 each
In stock
20 pack
R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $1,540.00$3.08 / lb
$77.00 each
In stock
10 pack
R-410A · 25 lb · ×10 · EPA 608
Regular price $760.00$3.04 / lb
$76.00 each
In stock
5 pack
R-410A · 25 lb · ×5 · EPA 608
Regular price $390.00$3.12 / lb
$78.00 each
In stock
R-410A · 25 lb · EPA 608
Regular price $82.00$3.28 / lb
In stock
R-407A · 25 lb · EPA 608
Regular price $104.00$4.16 / lb
In stock
40 pack
R-449A · 25 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $5,440.00$5.44 / lb
$136.00 each
In stock
30 pack
R-449A · 25 lb · ×30 · EPA 608
Regular price $4,200.00$5.60 / lb
$140.00 each
In stock
Other families
R-410A in air conditioning, R-404A and R-507 in commercial refrigeration, R-134a nearly everywhere else, plus the blends formulated to retrofit R-22 equipment. The AIM Act phase-down is steadily moving new work towards lower-GWP alternatives, which is why the HFO group next to this one keeps growing.