Application

Pallets & bulk packs

Cylinder sizes
11 · 20 · 20.9 · 22 · 24 · 25 · 30 lb
In stock
57 of 67 SKUs
From
$2.93 / lb

Full pallets, half pallets and multi-cylinder packs for contractors and distributors buying stock.

15 products

Half pallet of twenty 25 lb R-410A refrigerant cylinders 20 pack

R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608

Half Pallet – 20 × 25lb R-410A Refrigerant

Regular price $1,672.00$3.34 / lb

$83.60 each

In stock

Bulk pack of ten 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

Bulk Pack – 10 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $1,316.00$4.39 / lb

$131.60 each

In stock

Full pallet of forty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant, Free Freight

Regular price $4,960.00$4.13 / lb

$124.00 each

In stock

Bulk pack of twenty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

Bulk Pack – 20 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $2,552.00$4.25 / lb

$127.60 each

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-134a Refrigerant, Automotive/HVAC Use

Regular price $4,960.00$4.13 / lb

$124.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 30 pack

R-410A · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 40 pack

R-410A · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,000.00$3.00 / lb

$75.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 20 pack

R-410A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,540.00$3.08 / lb

$77.00 each

In stock

Ten 25 lb R-410A refrigerant cylinders standing upright, viewed from the front. 10 pack

R-410A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $760.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 25 lb R-410A refrigerant cylinders shown together as one lot of 750 lb. 5 pack

R-410A · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $390.00$3.12 / lb

$78.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $4,320.00$3.60 / lb

$108.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 30 pack

R-134a · 30 lb · ×30 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $3,360.00$3.73 / lb

$112.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.80 / lb

$114.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,180.00$3.93 / lb

$118.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 5 pack

R-134a · 30 lb · ×5 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $600.00$4.00 / lb

$120.00 each

In stock

About Pallets & bulk packs

Quantity buying, for an operation that gets through cylinders weekly rather than monthly. Everything in this collection moves as palletised freight, which means a delivery appointment and a way to take a loaded pallet off a truck — check you have both before ordering, because a pallet of cylinders is not a package that gets left by a door.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site