Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
Photography pending — we do not publish other companies’ product images

R-404A · 24 lb · EPA 608

24lb R-404A Refrigerant, Factory Sealed, 100% Virgin – USA Brand

Regular price $119.60$4.98 / lb

In stock

30 lb cylinder of R-134a automotive refrigerant with 1/2 ACME fitting

R-134a · 30 lb · EPA 608

30lb R-134a Refrigerant, Automotive, 1/2 ACME

Regular price $139.60$4.65 / lb

In stock

25 lb factory-sealed cylinder of R-407A refrigerant

R-407A · 25 lb · EPA 608

25lb R-407A Refrigerant, Factory Sealed

Regular price $63.60$2.54 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-507 refrigerant for commercial refrigeration

R-507 · 25 lb · EPA 608

25lb R-507 Refrigerant, Commercial Refrigeration

Regular price $62.40$2.50 / lb

In stock

30 lb cylinder of virgin R-22 refrigerant made in the USA

R-22 · 30 lb · EPA 608

30lb R-22 Refrigerant, Virgin – Made in USA

Regular price $223.60$7.45 / lb

In stock

25 lb cylinder of virgin sealed Honeywell R-410A refrigerant

R-410A · 25 lb · EPA 608

25lb Honeywell R-410A Refrigerant, Virgin Sealed – Made in USA

Regular price $95.60$3.82 / lb

In stock

25 lb cylinder of Honeywell R-448A refrigerant

R-448A · 25 lb · EPA 608

25lb R-448A Refrigerant, Honeywell, R404A & R22 Replacement – Made in USA

Regular price $131.60$5.26 / lb

In stock

10 lb cylinder of Honeywell R-1234yf refrigerant

R-1234yf · 10 lb · EPA 608

10lb Honeywell R-1234yf Refrigerant – Made in USA

Regular price $159.60$15.96 / lb

In stock

30 lb cylinder of R-134a refrigerant with 1/4 ACME HVAC fitting

R-134a · 30 lb · EPA 608

30lb R-134a Refrigerant, HVAC, 1/4 ACME

Regular price $120.00$4.00 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-422B NU-22 refrigerant

R-422B · 25 lb · EPA 608

25lb R-422B (NU-22) Refrigerant

Regular price $131.60$5.26 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-438A MO99 refrigerant

R-438A · 25 lb · EPA 608

25lb R-438A (Mo99) Refrigerant, R-22 Replacement

Regular price $131.60$5.26 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-449A refrigerant

R-449A · 25 lb · EPA 608

25lb R-449A Refrigerant

Regular price $139.60$5.58 / lb

In stock

30 lb cylinder of R-513A refrigerant

R-513A · 30 lb · EPA 608

30lb R-513A Refrigerant, Low-GWP R-134a Replacement

Regular price $72.00$2.40 / lb

In stock

22 lb cylinder of Honeywell Solstice EZ-Flush HVAC system cleaner

Honeywell · 22 lb

22lb Solstice EZ-Flush HVAC System Cleaner

Regular price $179.60$8.16 / lb

In stock

Refrigerant charging gauge for R-1234yf cans

R-1234yf

1234yf Refrigerant Gauge

Regular price $7.60

In stock

24 lb cylinder of reclaimed R-404A refrigerant

R-404A · 24 lb · EPA 608

24lb R-404A Refrigerant, Reclaimed, California Compliant – Made in USA

Regular price $100.00$4.17 / lb

In stock

1.5 lb cylinder of virgin R-410A refrigerant

R-410A · 1.5 lb · EPA 608

1.5lb R-410A Refrigerant, Virgin

Regular price $39.60$26.40 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-422D refrigerant

R-422D · 25 lb · EPA 608

25lb R-422D Refrigerant

Regular price $179.60$7.18 / lb

In stock

26 lb cylinder of Flush-It refrigerant line cleaner with gauge

RGAS · 26 lb

26lb Flush-It Refrigerant Cleaner with Gauge – Made in USA

Regular price $112.00$4.31 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-421A refrigerant

R-421A · 25 lb · EPA 608

25lb R-421A Refrigerant, R-22 Alternative

Regular price $110.00$4.40 / lb

In stock

22 oz can of R-32 refrigerant

R-32 · 22 oz

R-32 Refrigerant Can – 22oz (1.4lb)

Regular price $18.00$13.09 / lb

In stock

2.2 lb cylinder of R-22 refrigerant

R-22 · 2.2 lb · EPA 608

2.2lb R-22 Refrigerant

Regular price $140.00$63.64 / lb

In stock

30 lb cylinder of R-22 refrigerant

R-22 · 30 lb · EPA 608

30lb R-22 Refrigerant Center

Regular price $179.60$5.99 / lb

In stock

25 lb cylinder of virgin sealed R-410A refrigerant with its carton

R-410A · 25 lb · EPA 608

25lb R-410A Refrigerant, Virgin Sealed – Made in USA

Regular price $95.60$3.82 / lb

In stock

24 lb cylinder of reclaimed R-404A refrigerant

R-404A · 24 lb · EPA 608

24lb R-404A Refrigerant, Reclaimed

Regular price $95.60$3.98 / lb

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front.

R-32 · 20.9 lb · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas

Regular price $98.00$4.69 / lb

In stock

Ten upright 24 lb cylinders of R-404A refrigerant grouped together.

R-404A · 24 lb · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas

Regular price $96.00$4.00 / lb

In stock

Ten 25 lb R-410A refrigerant cylinders standing upright, viewed from the front.

R-410A · 25 lb · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas

Regular price $82.00$3.28 / lb

In stock

A 25 lb cylinder of R-407A refrigerant gas.

R-407A · 25 lb · EPA 608

25LB R407A (R-407A) Refrigerant Gas

Regular price $104.00$4.16 / lb

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders.

R-449A · 25 lb · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas

Regular price $152.00$6.08 / lb

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas.

R-1234yf · 11 lb · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas

Regular price $240.00$21.82 / lb

In stock

Thirty 30 lb cylinders of R-134a refrigerant shown as a group.

R-134a · 30 lb · EPA 608

30 LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas

Regular price $124.00$4.13 / lb

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows.

R-407C · 25 lb · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas

Regular price $104.00$4.16 / lb

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area.

R-22 · 30 lb · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas

Regular price $112.00$3.73 / lb

In stock

Rinnai RGBCTWHRX recess box for condensing tankless water heaters

Rinnai

Rinnai RGBCTWHRX Recess Box for Condensing

Regular price $539.99

In stock