Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
30 lb cylinder of virgin R-22 refrigerant made in the USA

R-22 · 30 lb · EPA 608

30lb R-22 Refrigerant, Virgin – Made in USA

Regular price $223.60$7.45 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-422B NU-22 refrigerant

R-422B · 25 lb · EPA 608

25lb R-422B (NU-22) Refrigerant

Regular price $131.60$5.26 / lb

In stock

Full pallet of forty 30 lb R-22 refrigerant cylinders 40 pack

R-22 · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-22 Refrigerant

Regular price $8,960.00$7.47 / lb

$224.00 each

In stock

Quarter pallet of ten 30 lb R-22 refrigerant cylinders 10 pack

R-22 · 30 lb · ×10 · EPA 608

Quarter Pallet – 10 × 30lb R-22 Refrigerant

Regular price $2,316.00$7.72 / lb

$231.60 each

In stock

25 lb cylinder of R-449A refrigerant

R-449A · 25 lb · EPA 608

25lb R-449A Refrigerant

Regular price $139.60$5.58 / lb

In stock

22 oz can of R-32 refrigerant

R-32 · 22 oz

R-32 Refrigerant Can – 22oz (1.4lb)

Regular price $18.00$13.09 / lb

In stock

2.2 lb cylinder of R-22 refrigerant

R-22 · 2.2 lb · EPA 608

2.2lb R-22 Refrigerant

Regular price $140.00$63.64 / lb

In stock

30 lb cylinder of R-22 refrigerant

R-22 · 30 lb · EPA 608

30lb R-22 Refrigerant Center

Regular price $179.60$5.99 / lb

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
20 pack

R-449A · 25 lb · ×20 · EPA 608

R-449A Refrigerant – Half Pallet (20 × 25 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $2,900.00$5.80 / lb

$145.00 each

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
40 pack

R-449A · 25 lb · ×40 · EPA 608

R-449A Refrigerant – Full Pallet (40 × 25 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $5,800.00$5.80 / lb

$145.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front.

R-32 · 20.9 lb · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas

Regular price $98.00$4.69 / lb

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 40 pack

R-32 · 20.9 lb · ×40 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,184.00$3.81 / lb

$79.60 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 30 pack

R-32 · 20.9 lb · ×30 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,520.00$4.02 / lb

$84.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 20 pack

R-32 · 20.9 lb · ×20 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,720.00$4.11 / lb

$86.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 10 pack

R-32 · 20.9 lb · ×10 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $900.00$4.31 / lb

$90.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 5 pack

R-32 · 20.9 lb · ×5 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $470.00$4.50 / lb

$94.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 40 pack

R-449A · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas |40 Cylinders

Regular price $5,440.00$5.44 / lb

$136.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 30 pack

R-449A · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas |30 Cylinders

Regular price $4,200.00$5.60 / lb

$140.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 20 pack

R-449A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,880.00$5.76 / lb

$144.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 10 pack

R-449A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,480.00$5.92 / lb

$148.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 5 pack

R-449A · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $750.00$6.00 / lb

$150.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders.

R-449A · 25 lb · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas

Regular price $152.00$6.08 / lb

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 40 pack

R-22 · 30 lb · ×40 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,520.00$2.93 / lb

$88.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 30 pack

R-22 · 30 lb · ×30 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,760.00$3.07 / lb

$92.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 20 pack

R-22 · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,000.00$3.33 / lb

$100.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 10 pack

R-22 · 30 lb · ×10 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,040.00$3.47 / lb

$104.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 5 pack

R-22 · 30 lb · ×5 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $540.00$3.60 / lb

$108.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area.

R-22 · 30 lb · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas

Regular price $112.00$3.73 / lb

In stock