Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
30 lb cylinder of virgin R-22 refrigerant made in the USA

R-22 · 30 lb · EPA 608

30lb R-22 Refrigerant, Virgin – Made in USA

Regular price $223.60$7.45 / lb

In stock

25 lb cylinder of Honeywell R-448A refrigerant

R-448A · 25 lb · EPA 608

25lb R-448A Refrigerant, Honeywell, R404A & R22 Replacement – Made in USA

Regular price $131.60$5.26 / lb

In stock

Full pallet of forty 30 lb R-22 refrigerant cylinders 40 pack

R-22 · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-22 Refrigerant

Regular price $8,960.00$7.47 / lb

$224.00 each

In stock

Quarter pallet of ten 30 lb R-22 refrigerant cylinders 10 pack

R-22 · 30 lb · ×10 · EPA 608

Quarter Pallet – 10 × 30lb R-22 Refrigerant

Regular price $2,316.00$7.72 / lb

$231.60 each

In stock

25 lb cylinder of R-438A MO99 refrigerant

R-438A · 25 lb · EPA 608

25lb R-438A (Mo99) Refrigerant, R-22 Replacement

Regular price $131.60$5.26 / lb

In stock

2.2 lb cylinder of R-22 refrigerant

R-22 · 2.2 lb · EPA 608

2.2lb R-22 Refrigerant

Regular price $140.00$63.64 / lb

In stock

30 lb cylinder of R-22 refrigerant

R-22 · 30 lb · EPA 608

30lb R-22 Refrigerant Center

Regular price $179.60$5.99 / lb

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 40 pack

R-407C · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,520.00$3.52 / lb

$88.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 30 pack

R-407C · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,760.00$3.68 / lb

$92.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 20 pack

R-407C · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,920.00$3.84 / lb

$96.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 10 pack

R-407C · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,000.00$4.00 / lb

$100.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 5 pack

R-407C · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $510.00$4.08 / lb

$102.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows.

R-407C · 25 lb · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas

Regular price $104.00$4.16 / lb

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 40 pack

R-22 · 30 lb · ×40 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,520.00$2.93 / lb

$88.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 30 pack

R-22 · 30 lb · ×30 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,760.00$3.07 / lb

$92.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 20 pack

R-22 · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,000.00$3.33 / lb

$100.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 10 pack

R-22 · 30 lb · ×10 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,040.00$3.47 / lb

$104.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 5 pack

R-22 · 30 lb · ×5 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $540.00$3.60 / lb

$108.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area.

R-22 · 30 lb · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas

Regular price $112.00$3.73 / lb

In stock

R-448A refrigerant in 25 lb cylinders as supplied in this 40 cylinder order. Sold out 40 pack

R-448A · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R448A (R-448A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders — sold out

Regular price $5,120.00$5.12 / lb

$128.00 each

Sold out

R-448A refrigerant in 25 lb cylinders as supplied in this 40 cylinder order. Sold out 30 pack

R-448A · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R448A (R-448A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders — sold out

Regular price $4,200.00$5.60 / lb

$140.00 each

Sold out

R-448A refrigerant in 25 lb cylinders as supplied in this 40 cylinder order. Sold out 20 pack

R-448A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R448A (R-448A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders — sold out

Regular price $2,880.00$5.76 / lb

$144.00 each

Sold out

R-448A refrigerant in 25 lb cylinders as supplied in this 40 cylinder order. Sold out 10 pack

R-448A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R448A (R-448A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders — sold out

Regular price $1,480.00$5.92 / lb

$148.00 each

Sold out

R-448A refrigerant in 25 lb cylinders as supplied in this 40 cylinder order. Sold out 5 pack

R-448A · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R448A (R-448A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders — sold out

Regular price $750.00$6.00 / lb

$150.00 each

Sold out

A single 25 lb refrigerant cylinder containing R-448A. Sold out

R-448A · 25 lb · EPA 608

25LB R448A (R-448A) Refrigerant Gas — sold out

Regular price $152.00$6.08 / lb

Sold out