Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
Bulk pack of ten 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

Bulk Pack – 10 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $1,316.00$4.39 / lb

$131.60 each

In stock

Three 12 oz self-sealing cans of R-134a refrigerant with gauge 3 pack

R-134a · 12 oz · ×3

R-134a Refrigerant – 3-Pack (12oz Self-Sealing Cans) with Gauge, MVAC Use

Regular price $14.00$6.22 / lb

$4.67 each

In stock

Three 12 oz self-sealing cans of R-134a refrigerant 3 pack

R-134a · 12 oz · ×3

R-134a Refrigerant – 3-Pack (12oz Self-Sealing Cans), MVAC Use

Regular price $19.60$8.71 / lb

$6.53 each

In stock

Full pallet of forty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant, Free Freight

Regular price $4,960.00$4.13 / lb

$124.00 each

In stock

Bulk pack of twenty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

Bulk Pack – 20 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $2,552.00$4.25 / lb

$127.60 each

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-134a Refrigerant, Automotive/HVAC Use

Regular price $4,960.00$4.13 / lb

$124.00 each

In stock

Full pallet of forty 20 lb Honeywell Solstice R-454B refrigerant cylinders 40 pack

R-454B · 20 lb · ×40 · EPA 608

R-454B Refrigerant – Full Pallet (40 × 20 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $6,480.00$8.10 / lb

$162.00 each

In stock

Half pallet of twenty 20 lb Honeywell Solstice R-454B refrigerant cylinders 20 pack

R-454B · 20 lb · ×20 · EPA 608

R-454B Refrigerant – Half Pallet (20 × 20 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $3,240.00$8.10 / lb

$162.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 40 pack

R-32 · 20.9 lb · ×40 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,184.00$3.81 / lb

$79.60 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 30 pack

R-32 · 20.9 lb · ×30 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,520.00$4.02 / lb

$84.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 20 pack

R-32 · 20.9 lb · ×20 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,720.00$4.11 / lb

$86.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 10 pack

R-32 · 20.9 lb · ×10 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $900.00$4.31 / lb

$90.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 5 pack

R-32 · 20.9 lb · ×5 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $470.00$4.50 / lb

$94.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $4,320.00$3.60 / lb

$108.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 30 pack

R-134a · 30 lb · ×30 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $3,360.00$3.73 / lb

$112.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.80 / lb

$114.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,180.00$3.93 / lb

$118.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 5 pack

R-134a · 30 lb · ×5 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $600.00$4.00 / lb

$120.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 40 pack

R-407C · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,520.00$3.52 / lb

$88.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 30 pack

R-407C · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,760.00$3.68 / lb

$92.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 20 pack

R-407C · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,920.00$3.84 / lb

$96.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 10 pack

R-407C · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,000.00$4.00 / lb

$100.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 5 pack

R-407C · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $510.00$4.08 / lb

$102.00 each

In stock

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 40 pack

R-454B · 22 lb · ×40 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 40 Cylinders — sold out

Regular price $7,920.00$9.00 / lb

$198.00 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 30 pack

R-454B · 22 lb · ×30 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 30 Cylinders — sold out

Regular price $6,228.00$9.44 / lb

$207.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 20 pack

R-454B · 22 lb · ×20 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 20 Cylinders — sold out

Regular price $4,312.00$9.80 / lb

$215.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 10 pack

R-454B · 22 lb · ×10 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 10 Cylinders — sold out

Regular price $2,196.00$9.98 / lb

$219.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 5 pack

R-454B · 22 lb · ×5 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 5 Cylinders — sold out

Regular price $1,118.00$10.16 / lb

$223.60 each

Sold out