Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
25 lb factory-sealed cylinder of R-407A refrigerant

R-407A · 25 lb · EPA 608

25lb R-407A Refrigerant, Factory Sealed

Regular price $63.60$2.54 / lb

In stock

25 lb cylinder of Honeywell R-448A refrigerant

R-448A · 25 lb · EPA 608

25lb R-448A Refrigerant, Honeywell, R404A & R22 Replacement – Made in USA

Regular price $131.60$5.26 / lb

In stock

A 25 lb cylinder of R-407A refrigerant gas.

R-407A · 25 lb · EPA 608

25LB R407A (R-407A) Refrigerant Gas

Regular price $104.00$4.16 / lb

In stock

One 22 lb cylinder of R-454B refrigerant gas. Sold out

R-454B · 22 lb · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas — sold out

Regular price $227.60$10.35 / lb

Sold out

A single 25 lb refrigerant cylinder containing R-448A. Sold out

R-448A · 25 lb · EPA 608

25LB R448A (R-448A) Refrigerant Gas — sold out

Regular price $152.00$6.08 / lb

Sold out