Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
Photography pending — we do not publish other companies’ product images

R-404A · 24 lb · EPA 608

24lb R-404A Refrigerant, Factory Sealed, 100% Virgin – USA Brand

Regular price $119.60$4.98 / lb

In stock

30 lb cylinder of R-134a automotive refrigerant with 1/2 ACME fitting

R-134a · 30 lb · EPA 608

30lb R-134a Refrigerant, Automotive, 1/2 ACME

Regular price $139.60$4.65 / lb

In stock

Full pallet of forty 24 lb R-404A refrigerant cylinders 40 pack

R-404A · 24 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 24lb R-404A Refrigerant, Free Freight

Regular price $4,478.40$4.67 / lb

$111.96 each

In stock

Bulk pack of ten 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

Bulk Pack – 10 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $1,316.00$4.39 / lb

$131.60 each

In stock

Three 12 oz self-sealing cans of R-134a refrigerant with gauge 3 pack

R-134a · 12 oz · ×3

R-134a Refrigerant – 3-Pack (12oz Self-Sealing Cans) with Gauge, MVAC Use

Regular price $14.00$6.22 / lb

$4.67 each

In stock

Three 12 oz self-sealing cans of R-134a refrigerant 3 pack

R-134a · 12 oz · ×3

R-134a Refrigerant – 3-Pack (12oz Self-Sealing Cans), MVAC Use

Regular price $19.60$8.71 / lb

$6.53 each

In stock

30 lb cylinder of R-134a refrigerant with 1/4 ACME HVAC fitting

R-134a · 30 lb · EPA 608

30lb R-134a Refrigerant, HVAC, 1/4 ACME

Regular price $120.00$4.00 / lb

In stock

24 lb cylinder of reclaimed R-404A refrigerant

R-404A · 24 lb · EPA 608

24lb R-404A Refrigerant, Reclaimed, California Compliant – Made in USA

Regular price $100.00$4.17 / lb

In stock

Full pallet of forty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant, Free Freight

Regular price $4,960.00$4.13 / lb

$124.00 each

In stock

Bulk pack of twenty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

Bulk Pack – 20 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $2,552.00$4.25 / lb

$127.60 each

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-134a Refrigerant, Automotive/HVAC Use

Regular price $4,960.00$4.13 / lb

$124.00 each

In stock

24 lb cylinder of reclaimed R-404A refrigerant

R-404A · 24 lb · EPA 608

24lb R-404A Refrigerant, Reclaimed

Regular price $95.60$3.98 / lb

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 30 pack

R-404A · 24 lb · ×30 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,400.00$3.33 / lb

$80.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 40 pack

R-404A · 24 lb · ×40 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,040.00$3.17 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 20 pack

R-404A · 24 lb · ×20 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,680.00$3.50 / lb

$84.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 10 pack

R-404A · 24 lb · ×10 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $880.00$3.67 / lb

$88.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 5 pack

R-404A · 24 lb · ×5 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $460.00$3.83 / lb

$92.00 each

In stock

Ten upright 24 lb cylinders of R-404A refrigerant grouped together.

R-404A · 24 lb · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas

Regular price $96.00$4.00 / lb

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 40 pack

R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $4,320.00$3.60 / lb

$108.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 30 pack

R-134a · 30 lb · ×30 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $3,360.00$3.73 / lb

$112.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.80 / lb

$114.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,180.00$3.93 / lb

$118.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 5 pack

R-134a · 30 lb · ×5 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $600.00$4.00 / lb

$120.00 each

In stock

Thirty 30 lb cylinders of R-134a refrigerant shown as a group.

R-134a · 30 lb · EPA 608

30 LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas

Regular price $124.00$4.13 / lb

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 40 pack

R-407C · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,520.00$3.52 / lb

$88.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 30 pack

R-407C · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,760.00$3.68 / lb

$92.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 20 pack

R-407C · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,920.00$3.84 / lb

$96.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 10 pack

R-407C · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,000.00$4.00 / lb

$100.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 5 pack

R-407C · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $510.00$4.08 / lb

$102.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows.

R-407C · 25 lb · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas

Regular price $104.00$4.16 / lb

In stock