Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
25 lb cylinder of R-422B NU-22 refrigerant

R-422B · 25 lb · EPA 608

25lb R-422B (NU-22) Refrigerant

Regular price $131.60$5.26 / lb

In stock

25 lb cylinder of R-438A MO99 refrigerant

R-438A · 25 lb · EPA 608

25lb R-438A (Mo99) Refrigerant, R-22 Replacement

Regular price $131.60$5.26 / lb

In stock

22 oz can of R-32 refrigerant

R-32 · 22 oz

R-32 Refrigerant Can – 22oz (1.4lb)

Regular price $18.00$13.09 / lb

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front.

R-32 · 20.9 lb · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas

Regular price $98.00$4.69 / lb

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 40 pack

R-32 · 20.9 lb · ×40 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,184.00$3.81 / lb

$79.60 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 30 pack

R-32 · 20.9 lb · ×30 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,520.00$4.02 / lb

$84.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 20 pack

R-32 · 20.9 lb · ×20 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,720.00$4.11 / lb

$86.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 10 pack

R-32 · 20.9 lb · ×10 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $900.00$4.31 / lb

$90.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 5 pack

R-32 · 20.9 lb · ×5 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $470.00$4.50 / lb

$94.00 each

In stock