Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
Four 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant with brass can tap 4 pack

R-1234yf · 8 oz · ×4

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 4 Cans (8oz Each) with HD Brass Can Tap – Made in USA

Regular price $34.80$17.40 / lb

$8.70 each

In stock

10 lb cylinder of Honeywell R-1234yf refrigerant

R-1234yf · 10 lb · EPA 608

10lb Honeywell R-1234yf Refrigerant – Made in USA

Regular price $159.60$15.96 / lb

In stock

Three 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant with brass can tap 3 pack

R-1234yf · 8 oz · ×3

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 3 Cans (8oz Each) with HD Brass Can Tap – Made in USA

Regular price $35.20$23.47 / lb

$11.73 each

In stock

Eight 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant 8 pack

R-1234yf · 8 oz · ×8

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 8 Cans (8oz Each), Genuine – Made in USA

Regular price $71.60$17.90 / lb

$8.95 each

In stock

Four-pack of 8 oz Honeywell R-1234yf cans with brass can tap 4 pack

R-1234yf · 8 oz · ×4

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 4-Pack (8oz Cans) with HD Brass Can Tap – Made in USA

Regular price $46.00$23.00 / lb

$11.50 each

In stock

Sixteen 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant 16 pack

R-1234yf · 8 oz · ×16

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 16 Cans (8oz Each), Genuine – Made in USA

Regular price $143.60$17.95 / lb

$8.98 each

In stock

25 lb cylinder of R-449A refrigerant

R-449A · 25 lb · EPA 608

25lb R-449A Refrigerant

Regular price $139.60$5.58 / lb

In stock

Refrigerant charging gauge for R-1234yf cans

R-1234yf

1234yf Refrigerant Gauge

Regular price $7.60

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
20 pack

R-449A · 25 lb · ×20 · EPA 608

R-449A Refrigerant – Half Pallet (20 × 25 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $2,900.00$5.80 / lb

$145.00 each

In stock

Full pallet of forty 20 lb Honeywell Solstice R-454B refrigerant cylinders 40 pack

R-454B · 20 lb · ×40 · EPA 608

R-454B Refrigerant – Full Pallet (40 × 20 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $6,480.00$8.10 / lb

$162.00 each

In stock

Half pallet of twenty 20 lb Honeywell Solstice R-454B refrigerant cylinders 20 pack

R-454B · 20 lb · ×20 · EPA 608

R-454B Refrigerant – Half Pallet (20 × 20 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $3,240.00$8.10 / lb

$162.00 each

In stock

Photography pending — we do not publish other companies’ product images
40 pack

R-449A · 25 lb · ×40 · EPA 608

R-449A Refrigerant – Full Pallet (40 × 25 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $5,800.00$5.80 / lb

$145.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 40 pack

R-449A · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas |40 Cylinders

Regular price $5,440.00$5.44 / lb

$136.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 30 pack

R-449A · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas |30 Cylinders

Regular price $4,200.00$5.60 / lb

$140.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 20 pack

R-449A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,880.00$5.76 / lb

$144.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 10 pack

R-449A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,480.00$5.92 / lb

$148.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders. 5 pack

R-449A · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $750.00$6.00 / lb

$150.00 each

In stock

A group of 25 lb R-449A refrigerant gas cylinders.

R-449A · 25 lb · EPA 608

25LB R449A (R-449A) Refrigerant Gas

Regular price $152.00$6.08 / lb

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 40 pack

R-1234yf · 11 lb · ×40 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $8,480.00$19.27 / lb

$212.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 30 pack

R-1234yf · 11 lb · ×30 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $6,600.00$20.00 / lb

$220.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 20 pack

R-1234yf · 11 lb · ×20 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $4,560.00$20.73 / lb

$228.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 10 pack

R-1234yf · 11 lb · ×10 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $2,320.00$21.09 / lb

$232.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 5 pack

R-1234yf · 11 lb · ×5 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $1,180.00$21.45 / lb

$236.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas.

R-1234yf · 11 lb · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas

Regular price $240.00$21.82 / lb

In stock

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 40 pack

R-454B · 22 lb · ×40 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 40 Cylinders — sold out

Regular price $7,920.00$9.00 / lb

$198.00 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 30 pack

R-454B · 22 lb · ×30 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 30 Cylinders — sold out

Regular price $6,228.00$9.44 / lb

$207.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 20 pack

R-454B · 22 lb · ×20 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 20 Cylinders — sold out

Regular price $4,312.00$9.80 / lb

$215.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 10 pack

R-454B · 22 lb · ×10 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 10 Cylinders — sold out

Regular price $2,196.00$9.98 / lb

$219.60 each

Sold out

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 5 pack

R-454B · 22 lb · ×5 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 5 Cylinders — sold out

Regular price $1,118.00$10.16 / lb

$223.60 each

Sold out

One 22 lb cylinder of R-454B refrigerant gas. Sold out

R-454B · 22 lb · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas — sold out

Regular price $227.60$10.35 / lb

Sold out