Catalogue

Every refrigerant & supply we stock

Lines
299 SKUs
Designations
17
Shelves
37
Cylinder sizes
1.5–30 lb
In stock
287 of 299
From
$2.40 / lb

Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site
25 lb factory-sealed cylinder of R-407A refrigerant

R-407A · 25 lb · EPA 608

25lb R-407A Refrigerant, Factory Sealed

Regular price $63.60$2.54 / lb

In stock

Four 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant with brass can tap 4 pack

R-1234yf · 8 oz · ×4

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 4 Cans (8oz Each) with HD Brass Can Tap – Made in USA

Regular price $34.80$17.40 / lb

$8.70 each

In stock

10 lb cylinder of Honeywell R-1234yf refrigerant

R-1234yf · 10 lb · EPA 608

10lb Honeywell R-1234yf Refrigerant – Made in USA

Regular price $159.60$15.96 / lb

In stock

Three 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant with brass can tap 3 pack

R-1234yf · 8 oz · ×3

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 3 Cans (8oz Each) with HD Brass Can Tap – Made in USA

Regular price $35.20$23.47 / lb

$11.73 each

In stock

Eight 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant 8 pack

R-1234yf · 8 oz · ×8

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 8 Cans (8oz Each), Genuine – Made in USA

Regular price $71.60$17.90 / lb

$8.95 each

In stock

Four-pack of 8 oz Honeywell R-1234yf cans with brass can tap 4 pack

R-1234yf · 8 oz · ×4

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 4-Pack (8oz Cans) with HD Brass Can Tap – Made in USA

Regular price $46.00$23.00 / lb

$11.50 each

In stock

Sixteen 8 oz cans of Honeywell R-1234yf refrigerant 16 pack

R-1234yf · 8 oz · ×16

Honeywell R-1234yf Refrigerant – 16 Cans (8oz Each), Genuine – Made in USA

Regular price $143.60$17.95 / lb

$8.98 each

In stock

Refrigerant charging gauge for R-1234yf cans

R-1234yf

1234yf Refrigerant Gauge

Regular price $7.60

In stock

A 25 lb cylinder of R-407A refrigerant gas.

R-407A · 25 lb · EPA 608

25LB R407A (R-407A) Refrigerant Gas

Regular price $104.00$4.16 / lb

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 40 pack

R-1234yf · 11 lb · ×40 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $8,480.00$19.27 / lb

$212.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 30 pack

R-1234yf · 11 lb · ×30 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $6,600.00$20.00 / lb

$220.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 20 pack

R-1234yf · 11 lb · ×20 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $4,560.00$20.73 / lb

$228.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 10 pack

R-1234yf · 11 lb · ×10 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $2,320.00$21.09 / lb

$232.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 5 pack

R-1234yf · 11 lb · ×5 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $1,180.00$21.45 / lb

$236.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas.

R-1234yf · 11 lb · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas

Regular price $240.00$21.82 / lb

In stock

A 25 lb cylinder of R-407A refrigerant gas. 40 pack

R-407A · 25 lb · ×40 · EPA 608

25LB R407A (R-407A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,520.00$3.52 / lb

$88.00 each

In stock

A 25 lb cylinder of R-407A refrigerant gas. 30 pack

R-407A · 25 lb · ×30 · EPA 608

25LB R407A (R-407A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,760.00$3.68 / lb

$92.00 each

In stock

A 25 lb cylinder of R-407A refrigerant gas. 20 pack

R-407A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R407A (R-407A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,920.00$3.84 / lb

$96.00 each

In stock

A 25 lb cylinder of R-407A refrigerant gas. 10 pack

R-407A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R407A (R-407A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,000.00$4.00 / lb

$100.00 each

In stock

A 25 lb cylinder of R-407A refrigerant gas. 5 pack

R-407A · 25 lb · ×5 · EPA 608

25LB R407A (R-407A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $510.00$4.08 / lb

$102.00 each

In stock