By refrigerant
By family
Buying a pallet?
Full pallets and multi-cylinder packs ship as one line on one order.
67 pallet & pack SKUs →Catalogue
Everything on the shelf — 299 lines covering air conditioning, commercial refrigeration, vehicle A/C, the legacy gases that keep older equipment running, the consumables either side of a charge, and Rinnai and Navien water heaters, boilers and wall furnaces. Filter by the gas on your data plate, or sort by price per pound, which is the only figure that compares a single cylinder with a pallet.

Shop by refrigerant
Shop by application
Shop by family
Water heating & boilers
47 products
R-134a · 30 lb · EPA 608
Regular price $139.60$4.65 / lb
In stock
R-1234yf · 8 oz
Regular price $18.80$37.60 / lb
In stock
4 pack
R-1234yf · 8 oz · ×4
Regular price $34.80$17.40 / lb
$8.70 each
In stock
10 pack
R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608
Regular price $1,316.00$4.39 / lb
$131.60 each
In stock
R-22 · 30 lb · EPA 608
Regular price $223.60$7.45 / lb
In stock
3 pack
R-134a · 12 oz · ×3
Regular price $14.00$6.22 / lb
$4.67 each
In stock
R-1234yf · 10 lb · EPA 608
Regular price $159.60$15.96 / lb
In stock
3 pack
R-134a · 12 oz · ×3
Regular price $19.60$8.71 / lb
$6.53 each
In stock
3 pack
R-1234yf · 8 oz · ×3
Regular price $35.20$23.47 / lb
$11.73 each
In stock
R-134a · 30 lb · EPA 608
Regular price $120.00$4.00 / lb
In stock
40 pack
R-22 · 30 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $8,960.00$7.47 / lb
$224.00 each
In stock
10 pack
R-22 · 30 lb · ×10 · EPA 608
Regular price $2,316.00$7.72 / lb
$231.60 each
In stock
8 pack
R-1234yf · 8 oz · ×8
Regular price $71.60$17.90 / lb
$8.95 each
In stock
4 pack
R-1234yf · 8 oz · ×4
Regular price $46.00$23.00 / lb
$11.50 each
In stock
16 pack
R-1234yf · 8 oz · ×16
Regular price $143.60$17.95 / lb
$8.98 each
In stock
40 pack
R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $4,960.00$4.13 / lb
$124.00 each
In stock
20 pack
R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $2,552.00$4.25 / lb
$127.60 each
In stock
R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $4,960.00$4.13 / lb
$124.00 each
In stock
40 pack
R-454B · 20 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $6,480.00$8.10 / lb
$162.00 each
In stock
20 pack
R-454B · 20 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $3,240.00$8.10 / lb
$162.00 each
In stock
40 pack
R-1234yf · 11 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $8,480.00$19.27 / lb
$212.00 each
In stock
30 pack
R-1234yf · 11 lb · ×30 · EPA 608
Regular price $6,600.00$20.00 / lb
$220.00 each
In stock
20 pack
R-1234yf · 11 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $4,560.00$20.73 / lb
$228.00 each
In stock
10 pack
R-1234yf · 11 lb · ×10 · EPA 608
Regular price $2,320.00$21.09 / lb
$232.00 each
In stock
5 pack
R-1234yf · 11 lb · ×5 · EPA 608
Regular price $1,180.00$21.45 / lb
$236.00 each
In stock
R-1234yf · 11 lb · EPA 608
Regular price $240.00$21.82 / lb
In stock
40 pack
R-134a · 30 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $4,320.00$3.60 / lb
$108.00 each
In stock
30 pack
R-134a · 30 lb · ×30 · EPA 608
Regular price $3,360.00$3.73 / lb
$112.00 each
In stock
20 pack
R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $2,280.00$3.80 / lb
$114.00 each
In stock
10 pack
R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608
Regular price $1,180.00$3.93 / lb
$118.00 each
In stock
5 pack
R-134a · 30 lb · ×5 · EPA 608
Regular price $600.00$4.00 / lb
$120.00 each
In stock
R-134a · 30 lb · EPA 608
Regular price $124.00$4.13 / lb
In stock
40 pack
R-22 · 30 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $3,520.00$2.93 / lb
$88.00 each
In stock
30 pack
R-22 · 30 lb · ×30 · EPA 608
Regular price $2,760.00$3.07 / lb
$92.00 each
In stock
20 pack
R-22 · 30 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $2,000.00$3.33 / lb
$100.00 each
In stock
10 pack
R-22 · 30 lb · ×10 · EPA 608
Regular price $1,040.00$3.47 / lb
$104.00 each
In stock
5 pack
R-22 · 30 lb · ×5 · EPA 608
Regular price $540.00$3.60 / lb
$108.00 each
In stock
Sold out
40 pack
R-454B · 22 lb · ×40 · EPA 608
Regular price $7,920.00$9.00 / lb
$198.00 each
Sold out
Sold out
30 pack
R-454B · 22 lb · ×30 · EPA 608
Regular price $6,228.00$9.44 / lb
$207.60 each
Sold out
Sold out
20 pack
R-454B · 22 lb · ×20 · EPA 608
Regular price $4,312.00$9.80 / lb
$215.60 each
Sold out
Sold out
10 pack
R-454B · 22 lb · ×10 · EPA 608
Regular price $2,196.00$9.98 / lb
$219.60 each
Sold out
Sold out
5 pack
R-454B · 22 lb · ×5 · EPA 608
Regular price $1,118.00$10.16 / lb
$223.60 each
Sold out
Sold out
R-454B · 22 lb · EPA 608
Regular price $227.60$10.35 / lb
Sold out