Cylinder bundle

20-cylinder packs

Cylinder sizes
11 · 20 · 20.9 · 22 · 24 · 25 · 30 lb
In stock
13 of 15 SKUs
From
$3.08 / lb

Ordering twenty cylinders is a scheduling decision as much as a purchasing one. Freight arrives on a pallet, to one address, on an appointment someone has to be there for.

4 products

Half pallet of twenty 20 lb Honeywell Solstice R-454B refrigerant cylinders 20 pack

R-454B · 20 lb · ×20 · EPA 608

R-454B Refrigerant – Half Pallet (20 × 20 lb) – Genuine Honeywell Solstice®, Made in USA

Regular price $3,240.00$8.10 / lb

$162.00 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 20 pack

R-32 · 20.9 lb · ×20 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,720.00$4.11 / lb

$86.00 each

In stock

A 25 lb cylinder of R-407A refrigerant gas. 20 pack

R-407A · 25 lb · ×20 · EPA 608

25LB R407A (R-407A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,920.00$3.84 / lb

$96.00 each

In stock

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 20 pack

R-454B · 22 lb · ×20 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 20 Cylinders — sold out

Regular price $4,312.00$9.80 / lb

$215.60 each

Sold out

About 20-cylinder packs

Multi-cylinder packs move as palletised freight rather than parcel, this one included. The carrier contacts you to arrange a delivery appointment, so pick a day when someone can get a loaded pallet off the truck — no PO box, no parcel locker. Shipping is free; handling takes one business day, transit one to three more. Inspect the delivery within 72 hours. Sealed cylinders go back inside 90 days, opened ones cannot. Most refrigerants sold here require Section 608 certification, which you confirm when you order.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site