Cylinder bundle

20-cylinder packs

Cylinder sizes
11 · 20 · 20.9 · 22 · 24 · 25 · 30 lb
In stock
13 of 15 SKUs
From
$3.08 / lb

Ordering twenty cylinders is a scheduling decision as much as a purchasing one. Freight arrives on a pallet, to one address, on an appointment someone has to be there for.

3 products

Bulk pack of twenty 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

Bulk Pack – 20 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $2,552.00$4.25 / lb

$127.60 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 20 pack

R-134a · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,280.00$3.80 / lb

$114.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 20 pack

R-22 · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,000.00$3.33 / lb

$100.00 each

In stock

About 20-cylinder packs

Multi-cylinder packs move as palletised freight rather than parcel, this one included. The carrier contacts you to arrange a delivery appointment, so pick a day when someone can get a loaded pallet off the truck — no PO box, no parcel locker. Shipping is free; handling takes one business day, transit one to three more. Inspect the delivery within 72 hours. Sealed cylinders go back inside 90 days, opened ones cannot. Most refrigerants sold here require Section 608 certification, which you confirm when you order.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site