Cylinder bundle

Ten-cylinder packs

Cylinder sizes
11 · 20.9 · 22 · 24 · 25 · 30 lb
In stock
11 of 13 SKUs
From
$3.04 / lb

Every multi-cylinder pack here ships as freight on a pallet rather than as a parcel. The carrier contacts you to arrange an appointment, and you need a way to get a loaded pallet off the truck.

3 products

Ten 25 lb R-410A refrigerant cylinders standing upright, viewed from the front. 10 pack

R-410A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R410A (R-410A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $760.00$3.04 / lb

$76.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 10 pack

R-407C · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,000.00$4.00 / lb

$100.00 each

In stock

R-448A refrigerant in 25 lb cylinders as supplied in this 40 cylinder order. Sold out 10 pack

R-448A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R448A (R-448A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders — sold out

Regular price $1,480.00$5.92 / lb

$148.00 each

Sold out

About Ten-cylinder packs

Packs of ten leave our own US warehouse as freight, so keep someone reachable who controls the schedule when the carrier calls. No PO box, no parcel locker; one order ships to one address, and separate sites need separate orders. Shipping is free, handling takes one business day, transit one to three after that. Inspect the delivery within 72 hours of arrival, and store the cylinders upright, out of direct sun, until you break the pack down.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site