Cylinder bundle

Ten-cylinder packs

Cylinder sizes
11 · 20.9 · 22 · 24 · 25 · 30 lb
In stock
11 of 13 SKUs
From
$3.04 / lb

Every multi-cylinder pack here ships as freight on a pallet rather than as a parcel. The carrier contacts you to arrange an appointment, and you need a way to get a loaded pallet off the truck.

3 products

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 10 pack

R-404A · 24 lb · ×10 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $880.00$3.67 / lb

$88.00 each

In stock

Forty upright 25 lb R-407C refrigerant cylinders arranged in rows. 10 pack

R-407C · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R407C (R-407C) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,000.00$4.00 / lb

$100.00 each

In stock

Upright 22 lb R-454B refrigerant cylinders standing in rows, part of a 40 cylinder quantity. Sold out 10 pack

R-454B · 22 lb · ×10 · EPA 608

22LB R454B (R-454B) Refrigerant Gas | 10 Cylinders — sold out

Regular price $2,196.00$9.98 / lb

$219.60 each

Sold out

About Ten-cylinder packs

Packs of ten leave our own US warehouse as freight, so keep someone reachable who controls the schedule when the carrier calls. No PO box, no parcel locker; one order ships to one address, and separate sites need separate orders. Shipping is free, handling takes one business day, transit one to three after that. Inspect the delivery within 72 hours of arrival, and store the cylinders upright, out of direct sun, until you break the pack down.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site