Cylinder bundle

Ten-cylinder packs

Cylinder sizes
11 · 20.9 · 22 · 24 · 25 · 30 lb
In stock
11 of 13 SKUs
From
$3.04 / lb

Every multi-cylinder pack here ships as freight on a pallet rather than as a parcel. The carrier contacts you to arrange an appointment, and you need a way to get a loaded pallet off the truck.

4 products

Bulk pack of ten 30 lb R-134a automotive refrigerant cylinders 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

Bulk Pack – 10 × 30lb R-134a Automotive Refrigerant

Regular price $1,316.00$4.39 / lb

$131.60 each

In stock

A single refrigerant gas cylinder standing upright against a plain background, shown from the front. 10 pack

R-32 · 20.9 lb · ×10 · EPA 608

20.9LB R32 (R-32) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $900.00$4.31 / lb

$90.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders of R-134a grouped together against a plain background. 10 pack

R-134a · 30 lb · ×10 · EPA 608

30LB R134A (R-134A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,180.00$3.93 / lb

$118.00 each

In stock

R-448A refrigerant in 25 lb cylinders as supplied in this 40 cylinder order. Sold out 10 pack

R-448A · 25 lb · ×10 · EPA 608

25LB R448A (R-448A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders — sold out

Regular price $1,480.00$5.92 / lb

$148.00 each

Sold out

About Ten-cylinder packs

Packs of ten leave our own US warehouse as freight, so keep someone reachable who controls the schedule when the carrier calls. No PO box, no parcel locker; one order ships to one address, and separate sites need separate orders. Shipping is free, handling takes one business day, transit one to three after that. Inspect the delivery within 72 hours of arrival, and store the cylinders upright, out of direct sun, until you break the pack down.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site