Application

Pallets & bulk packs

Cylinder sizes
11 · 20 · 20.9 · 22 · 24 · 25 · 30 lb
In stock
57 of 67 SKUs
From
$2.93 / lb

Full pallets, half pallets and multi-cylinder packs for contractors and distributors buying stock.

18 products

Full pallet of forty 24 lb R-404A refrigerant cylinders 40 pack

R-404A · 24 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 24lb R-404A Refrigerant, Free Freight

Regular price $4,478.40$4.67 / lb

$111.96 each

In stock

Full pallet of forty 30 lb R-22 refrigerant cylinders 40 pack

R-22 · 30 lb · ×40 · EPA 608

Full Pallet – 40 × 30lb R-22 Refrigerant

Regular price $8,960.00$7.47 / lb

$224.00 each

In stock

Quarter pallet of ten 30 lb R-22 refrigerant cylinders 10 pack

R-22 · 30 lb · ×10 · EPA 608

Quarter Pallet – 10 × 30lb R-22 Refrigerant

Regular price $2,316.00$7.72 / lb

$231.60 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 30 pack

R-404A · 24 lb · ×30 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,400.00$3.33 / lb

$80.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 40 pack

R-404A · 24 lb · ×40 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,040.00$3.17 / lb

$76.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 20 pack

R-404A · 24 lb · ×20 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $1,680.00$3.50 / lb

$84.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 10 pack

R-404A · 24 lb · ×10 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $880.00$3.67 / lb

$88.00 each

In stock

Thirty 24 lb cylinders of R-404A refrigerant gas. 5 pack

R-404A · 24 lb · ×5 · EPA 608

24LB R404A (R-404A) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $460.00$3.83 / lb

$92.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 40 pack

R-1234yf · 11 lb · ×40 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $8,480.00$19.27 / lb

$212.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 30 pack

R-1234yf · 11 lb · ×30 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $6,600.00$20.00 / lb

$220.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 20 pack

R-1234yf · 11 lb · ×20 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $4,560.00$20.73 / lb

$228.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 10 pack

R-1234yf · 11 lb · ×10 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $2,320.00$21.09 / lb

$232.00 each

In stock

Forty 11 lb cylinders of R-1234yf refrigerant gas. 5 pack

R-1234yf · 11 lb · ×5 · EPA 608

11 LB R1234yf (R-1234yf) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $1,180.00$21.45 / lb

$236.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 40 pack

R-22 · 30 lb · ×40 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 40 Cylinders

Regular price $3,520.00$2.93 / lb

$88.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 30 pack

R-22 · 30 lb · ×30 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 30 Cylinders

Regular price $2,760.00$3.07 / lb

$92.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 20 pack

R-22 · 30 lb · ×20 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 20 Cylinders

Regular price $2,000.00$3.33 / lb

$100.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 10 pack

R-22 · 30 lb · ×10 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 10 Cylinders

Regular price $1,040.00$3.47 / lb

$104.00 each

In stock

Forty upright 30 lb refrigerant cylinders grouped together in a warehouse storage area. 5 pack

R-22 · 30 lb · ×5 · EPA 608

30LB R22 (R-22) Refrigerant Gas | 5 Cylinders

Regular price $540.00$3.60 / lb

$108.00 each

In stock

About Pallets & bulk packs

Quantity buying, for an operation that gets through cylinders weekly rather than monthly. Everything in this collection moves as palletised freight, which means a delivery appointment and a way to take a loaded pallet off a truck — check you have both before ordering, because a pallet of cylinders is not a package that gets left by a door.

  • Free shipping across the United States
  • Dispatch in 1 business day (Mon–Fri)
  • Delivery in 1–3 business days (Mon–Fri)
  • 90-day returns on unopened, factory-sealed cylinders, cans, water heaters, boilers, heaters and accessories
  • 30-day defect & leak replacement
  • Card payments handled on Stripe — no card data reaches this site